umow sie na wizyte 22/ 861 56 63

Warszawa - Bemowo

Dermatologia Estetyczna

Dermatologia Estetyczna

Peeling

Popraw wygląd swojej skóry dzięki zabiegom peelingu. Umów się na wizytę, aby ustalić najlepszy rodzaj peelingu dla Twojej skóry.
Peeling (ang. złuszczanie) oznacza zniszczenie zmian chorobowych lub defektów kosmetycznych, znajdujących się nie tylko w naskórku, ale także w skórze właściwej. Ogólnymi wskazaniami do peelingów medycznych są: trądzik, blizny potrądzikowe, nieregularne przebarwienia, fotostarzenie się skóry. Odpowiedni rodzaj zabiegu jest dobierany indywidualnie po ocenie stanu miejscowego skóry i uwzględnieniu potrzeb pacjenta.
  • Peeling Glikolowy W zabiegu tym wykorzystywane są kwasy w wysokich stężeniach 50-70%. W zależności od stężenia powodują nie tylko złuszczenie naskórka, ale także nawilżenie skóry oraz pobudzają komórki skóry właściwej do produkcji substancji podporowych skóry - kolagenu i elastyny. Peelingi kwasem glikolowym, pobudzając procesy regeneracyjne, doprowadzają do zmniejszenia drobnych zmarszczek, rozjaśnienia, zmniejszenia przebarwień, co wyraźnie poprawia wygląd skóry.
  • GleKoPeel jest peelingiem dermatologicznym zwalczającym efekty procesu starzenia się skóry. Zawiera silny czynnik złuszczający, kwas glikolowy, który zmniejsza przerośniętą warstwę rogową naskórka, zwiększa syntezę kolagenu, elastyny i glikozamin, wzmaga przepuszczalność naskórka dla czynników depigmentujących i witamin. Czynnikami depigmentującymi (zmniejszającymi syntezę barwnika) zawartymi w peelingu są kwas kojowy i ekstrakt z mącznicy lekarskiej. Dodatek ekstraktu z morwy białej działa przeciwzapalnie i przeciwutleniająco, dzięki czemu chroni skórę i hamuje procesy starzenia. Witaminy A, C i E, również zawarte w tym preparacie, odgrywają ważną rolę w ochronie i regeneracji skóry.
  • Alpha beta complex Gel to peeling oparty na działaniu kwasu glikolowego i kwasu salicylowego. W zależności od czasu pozostawienia na skórze daje efekt powierzchownego lub średniogłębokiego peelingu. Po zabiegu zauważalny jest lekki obrzęk skóry. Zalecana jest seria zabiegów co 3-4 tygodnie.
  • Peeling kwasem pirogronowym ma działanie złuszczające. Dobrze wnika wgłąb mieszka włosowo-łojowego, ma właściwości bakteriostatyczne, reguluje wydzielanie łoju, co zmniejsza łojotok skóry trądzikowej. Ponadto na poziomie skóry właściwej stymuluje powstawanie kolagenu i elastyny, zmniejszając drobne zmarszczki i poprawiając wygląd skóry. Stymulacja i regeneracja skóry właściwej są porównywalne z efektami zabiegów z użyciem TCA.
  • Kwas migdałowy otrzymuje się z gorzkich migdałów. Jest substancją nietoksyczną. Ma działanie kosmetyczne oraz bakteriobójcze. Peelingi kwasem migdałowym poprawiają stan skóry ze zmarszczkami, przebarwieniami, ale nie wywołują uczucia dyskomfortu. Ze względu na właściwości bakteriobójcze można je stosować u chorych z trądzikiem pospolitym z obecnością zaskórników i krost zapalnych. Po zabiegu złuszczanie skóry jest niewielkie i mało widoczne. Peeling daje natychmiastowy efekt świetlistości i oczyszczenia skóry, nie wyłącza pacjenta z życia codziennego. Kwas migdałowy nie uwrażliwia skóry na słońce i dlatego może być stosowany przez cały rok, a także - ze względu na brak ryzyka wystąpienia przebarwień - u osób z wysokim fototypem.
  • Peeling kwasem trójchlorooctowym (TCA) polega na aplikacji jednej lub więcej warstw roztworu kwasu trójchlorooctowego w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Peeling TCA powoduje głębsze złuszczanie naskórka, co bardziej pobudza procesy regeneracyjne skóry. Procedura peelingu kwasem trójchlorooctowym jest dobierana indywidualnie w zależności od potrzeb pacjenta i wymaga ściśle określonego postępowania pozabiegowego.
  • Zabieg Yellow Peel działa wielokierunkowo. W pierwszej fazie zabiegu kwasy glikolowy i salicylowy działają złuszczająco, w drugiej fazie kwas retinolowy działa stymulująco, pobudzając tworzenie się kolagenu i elastyny w skórze poddanej zabiegowi. Dzięki działaniu trzech innych składników: kwasu fitowego, kojowego i azelainowego, Yellow Peel blokuje również endogenną syntezę melaniny, usuwając istniejące przebarwienia i zapobiegając powstawaniu nowych. Zaleca się nałożenie od 4 do 8 warstw preparatu Yellow Peel, aby osiągnąć wymaganą głębokość złuszczania.
  • Yellow Peel - Retises CT jest to piling dwufazowy. Najpierw aplikowana jest ampułka z witaminą C, a następnie maska z re tinolem i kwasem mlekowym. Zalecana dla dojrzałej matowej skóry z dużą ilością zmarszczek i plam barwnikowych. Przed zabiegiem wykonywany jest peeling kwasem salicylowym lub mikrodermabrazja. Dzięki zawartości składników aktywnych stymuluje odnowę komórkową i syntezę białek, zwiększa poziom NMF (Naturalny Czynnik Nawilżający).
  • Peeling kwasem salicylowym (Salipeel)jest oparty na beta-hyroksykwasach (BHA). Działa złuszczająco, usuwając zbędny zrogowaciały naskórek, co indukuje proces odnowy skóry, zwiększa jej napięcie, redukuje zmarszczki. Ma działanie przeciwzapalne, wnika głęboko wgłąb mieszka włosowo-łojowego, co ma znaczenie przy leczeniu trądziku. Oczyszcza skórę z zaskórników, zmniejsza łojotok.
Znakomite peelingi wykonujemy w cenie 250 - 600 zł.
Zapytaj o wolny termin