umow sie na wizyte 22/ 861 56 63

Warszawa - Bemowo

Dermatologia Estetyczna

Peeling (ang. złuszczanie) jest to zniszczenie zmian chorobowych lub defektów kosmetycznych, znajdujących się nie tylko w naskórku, ale także w skórze właściwej.

Ogólnymi wskazaniami do peelingów medycznych są: trądzik, blizny potrądzikowe, nieregularne przebarwienia, fotostarzenie skóry. Odpowiedni rodzaj zabiegu jest dobierany indywidualnie po ocenie stanu miejscowego skóry i uwzględnieniu potrzeb pacjenta.

Peeling Migdałowy

peeling glikolowy

Kwas migdałowy należy do alfa-hydroksykwasów. Otrzymuje się go z gorzkich migdałów. Jest substancją nietoksyczną. Ma działanie kosmetyczne oraz bakteriobójcze. Peelingi kwasem migdałowym poprawiają stan skóry ze zmarszczkami, przebarwieniami, ale nie wywołują uczucia dyskomfortu. Ze względu na właściwości bakteriobójcze można je stosować u chorych z trądzikiem pospolitym z obecnością zaskórników i krost zapalnych. Po zabiegu złuszczanie skóry jest niewielkie i mało widoczne. Peeling daje natychmiastowy efekt świetlistości i oczyszczenia skóry, nie wyłącza pacjenta z życia codziennego.


Kwas migdałowy nie uwrażliwia skóry na słońce i dlatego może być stosowany przez cały rok, a także - ze względu na brak ryzyka wystąpienia przebarwień - u osób z wysokim fototypem.

Wskazania do zabiegów:

Drobne zmarszczki, nieregularne przebarwienia, trądzik zaskórnikowy i zapalny.