umow sie na wizyte 22/ 861 56 63

Warszawa - Bemowo

Dermatologia Estetyczna

Peeling (ang. złuszczanie) jest to zniszczenie zmian chorobowych lub defektów kosmetycznych, znajdujących się nie tylko w naskórku, ale także w skórze właściwej.

Ogólnymi wskazaniami do peelingów medycznych są: trądzik, blizny potrądzikowe, nieregularne przebarwienia, fotostarzenie skóry. Odpowiedni rodzaj zabiegu jest dobierany indywidualnie po ocenie stanu miejscowego skóry i uwzględnieniu potrzeb pacjenta.

Yellow Peel

yellow peel

Zabieg Yellow Peel działa wielokierunkowo. W pierwszej fazie zabiegu kwasy glikolowy i salicylowy działają złuszczająco,
w drugiej fazie kwas retinolowy działa stymulująco, pobudzając tworzenie się kolagenu i elastyny w skórze poddanej zabiegowi. Dzięki działaniu trzech innych składników: kwasu fitowego, kojowego i azelainowego Yellow Peel blokuje również endogenną syntezę melaniny, usuwając istniejące przebarwienia i zapobiegając powstawaniu nowych. Zaleca się nałożenie od 4 do 8 warstw preparatu Yellow Peel, aby osiągnąć wymaganą głębokość złuszczania.

Yellow Peel - Retises CT

yellow peel

Retises CT jest to piling dwufazowy, najpierw aplikowana jest ampułka z witaminą C, a następnie maska z retinolem
i kwasem mlekowym. Zalecana dla dojrzałej matowej skóry
z dużą ilością zmarszczek i plam barwnikowych. Przed zabiegiem wykonywany jest peeling kwasem salicylowym lub mikrodermabrazja. Dzięki zawartości składników aktywnych stymuluje odnowę komórkową i syntezę białek, zwiększa poziom NMF (Naturalny Czynnik Nawilżający).


Wskazania do zabiegów:

Następstwa trądziku, zaburzenia łojotokowe skóry, drobne zmarszczki i zmiany posłoneczne, wiotkość skóry, przebarwienia na twarzy, dłoniach i dekolcie, melasma/chloasma.

W zależności od wskazań i potrzeb pacjenta zabiegi można powtarzać co 30-60 dni