umow sie na wizyte 22/ 861 56 63

Warszawa - Bemowo

Dermatologia kliniczna i Alergologia

Dermatologia Kliniczna i Alergologia

Trądzik zwykły

Podejmij z nami walkę o dobre samopoczucie. Pomożemy Ci wyeliminować problem trądziku i przywrócić radość spotykania się ze znajomymi.

Ze względu na umiejscowienie zmian, szczególnie na twarzy (u 90% chorych), przewlekły przebieg i rozwijający się niejednokrotnie uraz psychiczny, stanowi on istotny problem dla chorych, wymagający od nich długotrwałego, często kilkumiesięcznego leczenia.

Trądzik młodzieńczy jest jednym z najczęstszych problemów dermatologicznych. Dotyczy on przede wszystkim osób młodych (60-80% chłopców i 30-50% dziewcząt w okresie dojrzewania płciowego), jednakże coraz częściej obserwowany jest rozwój pierwszych zmian skórnych po 20. roku życia z tendencją do przedłużonego utrzymywania się wykwitów nawet do czwartej dekady życia.

Leczenie trądziku jest wielokierunkowe. Celem terapii jest zmniejszenie produkcji łoju w gruczołach łojowych, zmniejszenie nadmiernego rogowacenia w obrębie ujść gruczołów łojowych oraz zahamowanie namnażania się bakterii Propionibacterium acnes, działanie przeciwzapalne. Zaniechanie leczenia niejednokrotnie może prowadzić do powstania różnych defektów kosmetycznych, szpecących blizn i przebarwień. Chorzy wymagają niekiedy kilku kolejnych kursów leczenia antybiotykami. W najcięższych postaciach trądziku, szczególnie za skłonnością do bliznowacenia, bardzo skutecznym lekiem okazał się kwas 13-cis witaminy A (izotretinoin).

W leczeniu trądziku i zapobieganiu powstawania niepożądanych defektów w postaci blizn i przebarwień stosujemy różnego rodzaju zabiegi:

  • Peelingi medyczne
  • Mikrodermabrazję
Zapytaj o wolny termin
dr n. med.
Agnieszka Piątkowska

Wskazania do zabiegów:

W leczeniu trądziku i zapobieganiu powstawania niepożądanych defektów w postaci blizn
i przebarwień stosujemy różnego rodzaju zabiegi: