umow sie na wizyte 22/ 861 56 63

Warszawa - Bemowo

Dermatologia kliniczna i Alergologia

Dermatologia Kliniczna i Alergologia

Trądzik zwykły

Podejmij z nami walkę o dobre samopoczucie. Pomożemy Ci wyeliminować problem trądziku i przywrcić radość spotykania się ze znajomymi.

Ze wzgęldu na umiejscowienie zmian, szczególnie na twarzy (u 90% chorych), przewlekły przebieg i rozwijajcy się niejednokrotnie uraz psychiczny, stanowi on istotny problem dla chorych, wymagajcy od nich długotrwałego, często kilkumiesicznego leczenia.

Trądzik młodzieczy jest jednym z najczęstszych problemów dermatologicznych. Dotyczy on przede wszystkim osób młodych (60-80% chopców i 30-50% dziewcząt w okresie dojrzewania pciowego), jednakże coraz cz궝ciej obserwowany jest rozwój pierwszych zmian skórnych po 20. roku życia z tendencją do przedłużonego utrzymywania się wykwitów nawet do czwartej dekady życia.

Leczenie trądziku jest wielokierunkowe. Celem terapii jest zmniejszenie produkcji łoju w gruczołach łojowych, zmniejszenie nadmiernego rogowacenia w obrębie gruczołów łojowych oraz zahamowanie namnażania się bakterii Propionibacterium acnes, działanie przeciwzapalne. Zaniechanie leczenia niejednokrotnie może prowadzić do powstania różnych defektw kosmetycznych, szpecących blizn i przebarwień. Chorzy wymagają niekiedy kilku kolejnych kursów leczenia antybiotykami. W najci꿝szych postaciach trądziku, szczególnie za skłonności do bliznowacenia, bardzo skutecznym lekiem okazał się kwas 13-cis witaminy A (izotretinoin).

W leczeniu trądziku i zapobieganiu powstawania niepodanych defektów w postaci blizn i przebarwień stosujemy różnego rodzaju zabiegi:

  • Peelingi medyczne
  • Mikrodermabrazję
Zapytaj o wolny termin
dr n. med.
Agnieszka Piątkowska

Wskazania do zabiegów:

W leczeniu trądziku i zapobieganiu powstawania niepodanych defektów w postaci blizn
i przebarwie stosujemy różnego rodzaju zabiegi: