zapisy telefoniczne:
Warszawa Bemowo
9.00 - 19.00
Mezoterapia Warszawa - Dermedicus
umow sie na wizyte 22/ 861 56 63
zapisy telefoniczne:
Warszawa Bemowo
9.00 - 19.00

Dermatologia kliniczna

Trądzik zwykły i blizny potrądzikowe

Leczenie trądziku zwykłego ( trądzik młodzieńczy, dorosłych )

 

Trądzik zwykły i blizny potrądzikowe

Wykonujemy leczenie trądziku. Podejmij z nami walkę o dobre samopoczucie. Pomożemy Ci wyeliminować problem trądziku i przywrócić radość spotykania się ze znajomymi. Leczenie trądziku to specjalizacja naszej kliniki dermatologicznej na Warszawskim Bemowie.

Trądzik zwykły to najczęściej spotykana przewlekła choroba skórna. Dotyka przede wszystkim osoby w okresie dojrzewania płciowego - szacuje się, że jest to problem, który dotyczy ponad 80% młodzieży pomiędzy 12 a 19 rokiem życia. Trądzik to jednak także problem starszych osób - coraz częściej na zmiany trądzikowe skarżą się osoby po 25. roku życia, istnieje też tendencja do przedłużonego utrzymywania się wykwitów - nawet do czwartej dekady życia. Mówimy wówczas o trądziku dorosłych. Warto podkreślić, że trądzik negatywnie wpływa na wygląd skóry, wpędzając często w kompleksy.

Przyczyny trądziku 

Faktem jest, że trądzik spotykany jest najczęściej u osób z tłustą skórą. Jest to także choroba uwarunkowana genetycznie. Badania stanowią, że jeśli oboje rodzice borykali się z takim problem, to prawdopodobieństwo, że u ich dziecka pojawi się trądzik, wynosi więcej niż 50%. Występowanie zmian trądzikowych, na które zwracamy uwagę w leczeniu trądziku w naszej klinice na Bemowie, związane jest jednak z kilkoma różnymi czynnikami. Warto wspomnieć o tym, że kluczową rolę odgrywają tutaj wzmożona produkcja sebum, a także nadmierne rogowacenie ujść mieszków włosowych. Nie bez znaczenia jest także namnażanie się odpowiedzialnych za trądzik bakterii Propionbacterium Acnes. Winą za trądzik obarcza się także nieprawidłową dietę, złą pielęgnację, a także czynniki środowiskowe.

Leczenie trądziku to długotrwały proces

Ze względu na umiejscowienie zmian, które pojawiają się szczególnie na twarzy (u 90% chorych to właśnie w tym miejscu występuje większość nieestetycznych krostek), a także przewlekły przebieg i rozwijający się niejednokrotnie uraz psychiczny spowodowany towarzyszącymi temu schorzeniu kompleksami i problemami z samooceną, trądzik stanowi istotny problem dla chorych, wymagający od nich długotrwałego, często kilkumiesięcznego, a nawet kilkuletniego leczenia.

Leczenie trądziku w Dermedicus w Warszawie na Bemowie jest  wielokierunkowe. Celem terapii prowadzonej przez dermatologa jest zmniejszenie produkcji łoju w gruczołach łojowych, zmniejszenie nadmiernego rogowacenia w obrębie gruczołów łojowych oraz zahamowanie namnażania się bakterii Cutibacterium Acnes (wcześniej Propionibacterium acnes), jak również działanie przeciwzapalne. 

Zaniechanie leczenia trądziku niejednokrotnie może prowadzić do powstania różnych defektów kosmetycznych, szpecących blizn i przebarwień. Chorzy wymagają, oprócz leczenia miejscowego, także kilku kolejnych kursów leczenia antybiotykami.

Leczenie trądziku za pomocą isortetynoiny 

W najcięższych postaciach trądziku, opornych na prawidłowo przeprowadzone standardowe leczenie, szczególnie za skłonnością do bliznowacenia, bardzo skutecznym lekiem okazał się kwas 13-cis witaminy A (isotretinoina). Stosujemy tę terapię w naszej klinice w Warszawie. 

Isotretinoina wpływa na wszystkie mechanizmy odgrywające rolę w patogenezie trądziku. Powoduje zmniejszenie wydzielania łoju, normalizuje procesy keratynizacji ujść jednostek włosowo-łojowych, przez co zapobiega powstawaniu zaskórników oraz ogranicza namnażanie się Cutibacterium Acnes w gruczołach łojowych. Nie zawsze jednak jest możliwość zastosowania tej metody leczenia trądziku

 

Przeciwwskazania do leczenia isotretynoiną doustną:

  • nadwrażliwość na isotretynoinę, orzeszki ziemne, soję lub którykolwiek składnik preparatu,

  • ciąża i okres laktacji,

  • niewydolność wątroby,

  • hiperwitaminoza A,

  • zwiększenie stężenia lipidów we krwi,

  • równoległe stosowanie antybiotyków tetracyklinowych.

Warto też pamiętać, że kobiety w wieku rozrodczym muszą stosować skuteczną metodę antykoncepcji przez 1 miesiąc przed rozpoczęciem leczenia, w trakcie leczenia i 1 miesiąc po jego zakończeniu. Przed rozpoczęciem leczenia oraz w trakcie kuracji należy kontrolować czynność wątroby i lipodogram.

Leczenie trądziku i jego skutków w Dermedicus na Bemowie

W leczeniu trądziku i zapobieganiu powstawania niepożądanych defektów w postaci blizn i przebarwień stosujemy różnego rodzaju zabiegi, m.in.

Zabieg ten ma na celu uszkodzenie skóry w kontrolowany sposób. Uruchamia ono naturalne procesy samoregulacji, doprowadzając tym samym do odbudowy skóry. 

Jednym z najbardziej skutecznych zabiegów w leczeniu trądziku jest peeling glikolowy. W Warszawie wykonać go można właśnie w naszej klinice.

Mikrodermobrazja to zabieg, który powinien przeprowadzać dermatolog. Zabieg, jakim jest mikrodermobrazja, wykonujemy na Bemowie w naszej klinice. Pozwala on na dogłębne oczyszczenie porów oraz zatkanych ujść gruczołów łojowych. 

Jeśli interesuje Cię zabieg taki jak mezoterapia, Bemowo to dzielnica, w której znajdziesz profesjonalną pomoc - właśnie u nas! Mezoterapia igłowa pozytywnie wpływa na stan skóry i wykonujemy ją w naszej klinice w Warszawie na Bemowie.

Stosowane zabiegi pobudzają skórę do regeneracji i wyrównują powierzchnię skóry, zmniejszając widoczność blizn potrądzikowych. Blizny potrądzikowe z reguły są bardzo głębokie i do ich spłycenia potrzeba serii zabiegów. Dermedicus to klinika dermatologiczna na Bemowie, w której prowadzimy profesjonalne leczenie trądziku. 

 

Specjalizujemy się również w leczeniu schorzenia, jakim jest trądzik różowaty. Dermatolog na Bemowie, który pomoże Ci w uporaniu się z tym uporczywym problemem, przyjmuje w klinice Dermedicus. Także wtedy, gdy interesuje Cię zabieg, jakim jest usuwanie kurzajek, wykonasz go w Warszawie na Bemowie w naszej klinice. Zapraszamy Cię do kontaktu! 

KONTAKT
DERMedicus  Dermatolog Bemowo
DERMedicus Dermatolog Bemowo
ul. R. Popiołka 6, 01-496 Warszawa / Bemowo
(wejście od ul.Piastów Śląskich)