umow sie na wizyte 22/ 861 56 63

Warszawa - Bemowo

Leczenie trądziku zwykłego Warszawa

Dermatologia Kliniczna i Alergologia
Trądzik

Dermatologia kliniczna i Alergologia

Podejmij z nami walkę o dobre samopoczucie. Pomożemy Ci wyeliminować problem trądziku i przywrócić radość spotykania się ze znajomymi.

Czym jest trądzik?

Trądzik jest to schorzenie, które związane jest bezpośrednio z nadczynnością gruczołów łojowych. Charakterystyczna cechą trądziku jest występowanie zaskórników, wykwitów grudkowo - krostkowych oraz torbieli ropnych. Zlokalizowane są głównie w okolicach łojotokowych. Trądzik pospolity jest jedną z najczęściej spotykanych chorób skóry, i dotyka aż 15% populacji. Ze względu na umiejscowienie zmian, szczególnie na twarzy (u 90% chorych), przewlekły przebieg i rozwijający się niejednokrotnie uraz psychiczny, stanowi on istotny problem dla chorych, wymagający od nich długotrwałego, często kilkumiesięcznego leczenia.

Metody leczenia trądziku

Leczenie trądziku jest wielokierunkowe. Celem terapii jest zmniejszenie produkcji łoju w gruczołach łojowych, zmniejszenie nadmiernego rogowacenia w obrębie ujść gruczołów łojowych oraz zahamowanie namnażania się bakterii Propionibacterium acnes, działanie przeciwzapalne. Zaniechanie leczenia trądziku niejednokrotnie może prowadzić do powstania różnych defektów kosmetycznych, szpecących blizn i przebarwień. Chorzy wymagają niekiedy kilku kolejnych kursów leczenia antybiotykami. W najcięższych postaciach trądziku, szczególnie za skłonnością do bliznowacenia, bardzo skutecznym lekiem okazał się kwas 13-cis witaminy A (izotretinoin).

W leczeniu trądziku i zapobieganiu powstawania niepożądanych defektów w postaci blizn i przebarwień stosujemy różnego rodzaju zabiegi:

  • Peelingi medyczne
  • Mikrodermabrazję
Zapytaj o wolny termin
dr n. med.
Agnieszka Piątkowska

Wskazania do zabiegów:

W leczeniu trądziku i zapobieganiu powstawania niepożądanych defektów w postaci blizn
i przebarwień stosujemy różnego rodzaju zabiegi:

  • peelingi medyczne
  • mikrodermabrazję