zapisy telefoniczne:
Warszawa Bemowo
9.00 - 19.00
Mezoterapia Warszawa - Dermedicus
umow sie na wizyte 22/ 861 56 63
zapisy telefoniczne:
Warszawa Bemowo
9.00 - 19.00

Dermatologia estetyczna

Peelingi medyczne

Popraw wygląd swojej skóry dzięki zabiegom peelingu. Umów się na wizytę, aby ustalić najlepszy rodzaj peelingu dla Twojej skóry.

Peelingi medyczne

Peeling (ang. złuszczanie) oznacza zniszczenie zmian chorobowych lub defektów kosmetycznych, znajdujących się nie tylko w naskórku, ale także w skórze właściwej. Ogólnymi wskazaniami do peelingów medycznych są: trądzik, blizny potrądzikowe, nieregularne przebarwienia, fotostarzenie się skóry. Odpowiedni rodzaj zabiegu jest dobierany indywidualnie po ocenie stanu miejscowego skóry i uwzględnieniu potrzeb pacjenta.

Siła penetracji i oddziaływanie na skórę danego peelingu zależą od jego składu chemicznego oraz budowy cząsteczkowej substancji czynnych i ich stężenia.

Substancje czynne zastosowane w peelingach lekarskich to m.in:

 • kwas trójchlorooctowy,

 • kwas pirogronowy, kwas migdałowy, kwas glikolowy,

 • kwas salicylowy, kwas mlekowy, azelainowy,

 • retinol, witamina C

Wskazania do stosowania peelingów medycznych:

 • starzenie się skóry – utrata napięcia i elastyczności skóry, drobne zmarszczki, fotostarzenie, przebarwienia

 • trądzik - zaskórniki, przebarwienia pozapalne, blizny zanikowe, łojotok

 • trądzik różowaty - utrzymanie okresu remisji, utrata jędrności skóry

 • przebarwienia – melazma, przebarwienia pozapalne

 • sucha skóra, zaburzenie bariery lipidowej

 • zaburzenia rogowacenia - rogowacenie mieszkowe

 • rogowacenie słoneczne

W praktyce klinicznej najważniejsze jest odpowiednie dobranie rodzajów peelingu do problemów i potrzeb pacjenta.

Peeling TCA

Peeling kwasem trójchlorooctowym (TCA) powoduje martwicę naskórka i górnych warstw skóry. Głębokość penetracji zależy od stężenia kwasu oraz od ilości nałożonych warstw. W wyniku działania kwasu TCA, w skórze właściwej dochodzi do proliferacji fibroblastów oraz przebudowy włókien kolagenowych i elastyny.

Procedura peelingu kwasem trójchlorooctowym jest dobierana indywidualnie w zależności od potrzeb pacjenta i wymaga ściśle określonego postępowania pozabiegowego.

Peelingi z wykorzystaniem TCA to jedne z najskuteczniejszych zabiegów na blizny, zmarszczki i przebarwienia skórne.

EASY TCA - Peeling na bazie kwasu trójchlorooctowego o niskim 15% stężeniu. Zawiera dodatkowo kwasy askorbinowy i cytrynowy ułatwiające penetrację TCA w głąb skóry. Zawiera również kokamid, który ochrania skórę oraz saponiny roślinne, które przyspieszają jej gojenie się.

Yellow Peel

Zabieg Yellow Peel działa wielokierunkowo. W pierwszej fazie zabiegu kwasy glikolowy i salicylowy działają złuszczająco, w drugiej fazie kwas retinolowy działa stymulująco, pobudzając tworzenie się kolagenu i elastyny w skórze poddanej zabiegowi. Dzięki działaniu trzech innych składników: kwasu fitowego, kojowego i azelainowego, Yellow Peel blokuje również endogenną syntezę melaniny, usuwając istniejące przebarwienia i zapobiegając powstawaniu nowych. Zaleca się nałożenie od 4 do 8 warstw preparatu Yellow Peel, aby osiągnąć wymaganą głębokość złuszczania.

Yellow Peel - Retises CT

Retises CT jest to peeling dwufazowy: najpierw aplikowana jest ampułka z witaminą C, a następnie maska z retinolem i kwasem mlekowym. Zalecany dla dojrzałej, matowej skóry z dużą ilością zmarszczek i plam barwnikowych. Przed zabiegiem wykonywany jest peeling kwasem salicylowym lub mikrodermabrazja. Dzięki zawartości składników aktywnych stymuluje odnowę komórkową i syntezę białek, zwiększa poziom NMF (Naturalny Czynnik Nawilżający).

Peeling pirogronowy

Kwas pirogronowy należy do alfa-ketokwasów. W środowisku naturalnym jest obecny w jabłkach, sfermentowanych owocach, occie.

Peeling kwasem pirogronowym ma działanie złuszczające. Dobrze wnika w głąb mieszka włosowo-łojowego, ma właściwości bakteriostatyczne, reguluje wydzielanie łoju, co zmniejsza łojotok skóry trądzikowej. Ponadto na poziomie skóry właściwej stymuluje powstawanie kolagenu i elastyny, zmniejszając drobne zmarszczki i poprawiając wygląd skóry. Stymulacja i regeneracja skóry właściwej są porównywalne z efektami zabiegów z użyciem TCA.

Peeling migdałowy

Kwas migdałowy należy do alfa-hydroksykwasów. Otrzymuje się go z gorzkich migdałów. Jest substancją nietoksyczną. Ma działanie kosmetyczne oraz bakteriobójcze. Peelingi kwasem migdałowym poprawiają stan skóry ze zmarszczkami, przebarwieniami, ale nie wywołują uczucia dyskomfortu. Ze względu na właściwości bakteriobójcze można je stosować u chorych z trądzikiem pospolitym z obecnością zaskórników i krost zapalnych. Po zabiegu złuszczanie skóry jest niewielkie i mało widoczne. Peeling daje natychmiastowy efekt świetlistości i oczyszczenia skóry, nie wyłącza pacjenta z życia codziennego.

Kwas migdałowy nie uwrażliwia skóry na słońce i dlatego może być stosowany przez cały rok, a także - ze względu na brak ryzyka wystąpienia przebarwień - u osób z wysokim fototypem.

Peeling glikolowy

W zabiegu tym wykorzystywane są kwasy w wysokich stężeniach 50-70%. W zależności od stężenia powodują nie tylko złuszczenie naskórka, ale także nawilżenie skóry oraz pobudzają komórki skóry właściwej do produkcji substancji podporowych skóry - kolagenu i elastyny. Peelingi kwasem glikolowym, pobudzając procesy regeneracyjne, doprowadzają do zmniejszenia drobnych zmarszczek, rozjaśnienia, zmniejszenia przebarwień, co wyraźnie poprawia wygląd skóry.

Peeling salicylowy

Peeling zawierający kwas salicylowy należący do beta-hyroksykwasów (BHA). Działa złuszczająco, usuwając zbędny zrogowaciały naskórek, co indukuje proces odnowy skóry, zwiększa jej napięcie, redukuje zmarszczki. Ma działanie przeciwzapalne, wnika głęboko w głąb mieszka włosowo-łojowego, co ma znaczenie przy leczeniu trądziku. Oczyszcza skórę z zaskórników, zmniejsza łojotok.

Dermatologia Warszawa Wola - zapraszamy na zabiegi w zakresie dermatologii estetycznej.

 

Wskazania:

 • Fotostarzenie

 • Trądzik i blizny potrądzikowe

 • Hiperpigmentacja

 • Zmarszczki

 • Skóra palacza

 • Ostuda

 • Keratoza

 • Rozstępy

 

KONTAKT
DERMedicus Dermatolog Bemowo
DERMedicus Dermatolog Bemowo
ul. R. Popiołka 6, 01-496 Warszawa / Bemowo
(wejście od ul.Piastów Śląskich)