zapisy telefoniczne:
Warszawa Bemowo
9.00 - 19.00
Mezoterapia Warszawa - Dermedicus
umow sie na wizyte 22/ 861 56 63
zapisy telefoniczne:
Warszawa Bemowo
9.00 - 19.00

Dermatologia kliniczna

Choroby bakteryjne skóry

Na naszej skórze bytuje stale wiele różnych gatunków bakterii. Tworzą one tzw. naturalny system ekologiczny, który chroni nasz organizm przed ustrojami patogennymi. Zredukowanie do zera liczby jednostek tworzących kolonie bakteryjne jest niemożliwe nawet po wielokrotnym użyciu silnych środków odkażających.

W warunkach prawidłowych, pojawiające się na skórze baterie, które nie są częścią stałej flory bakteryjnej, pozostają na niej zwykle przez parę godzin. Jeżeli bariera naskórkowa nie jest uszkodzona, to kontakt z takimi bakteriami nie prowadzi do rozwoju choroby. Do istotnych czynników broniących naszą skórę przed zakażeniem są m.in.: pH skóry, zawartość wody i tłuszczów w warstwie rogowej, nasilone złuszczanie, przerwanie ciągłości skóry, temperatura skóry czy obecność prawidłowej flory bakteryjnej.

Skłonność do zakażeń bakteryjnych zależy także od wielu czynników wewnątrzpochodnych, m.in.: od obniżenia odporności, od współistniejących chorób ogólnoustrojowych (np. cukrzyca) oraz od ogólnej kondycji naszego organizmu.

Do chorób bakteryjnych skóry należą m.in.:

  • Liszajec zakaźny

  • Zapalenie mieszków włosowych

  • Czyraki

  • Róża

  • Piodermia

  • Liszaj rumieniowaty

KONTAKT
DERMedicus  Dermatolog Bemowo
DERMedicus Dermatolog Bemowo
ul. R. Popiołka 6, 01-496 Warszawa / Bemowo
(wejście od ul.Piastów Śląskich)